Yıl 2033 Tiyatro Oyunu 5 Nisan'da Konak'ta! | İzmir Etkinlik Ajansı - İZETAJ - Etkinlik - Konser - Sergi - Tiyatro - Kültür Sanat - Ücretsiz Etkinlikler - Ödüller Yarışmalar - Seminerler - Kişisel Gelişim - Üniversite Etkinlik - İlçe Etkinlik - Baki Çelik

Yıl 2033 Tiyatro Oyunu 5 Nisan’da Konak’ta!

Home » İlçe Etkinlik » Konak Etkinlikleri » Yıl 2033 Tiyatro Oyunu 5 Nisan’da Konak’ta!

By adminbaki on 25 Mart 2014. No Comments

yil-2033Sahne Tozu Tiyatrosu oyuncuları tarafından sahnelenen Yıl 2033 tiyatro oyunu, 5 Nisan’da Konak Haldun Dormen Sahnesinde izmirlilerle buluşacak.

Yazan ve yöneten: M. Çağlar İşgören

Konusu: Yıl 2033 adlı oyun, 2013 yılındaki savaş sahnesiyle başlamaktadır. Oyun, ilk sahnelerde Türkiye’de çıkan savaşı ve yarattığı etkiyi ve daha sonra 2033 yılına geçerek Türkiye’nin savaş sonrası nasıl toparlandığı anlatılmaktadır.

2012 yılında çıkan savaşın zararları, Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerine tam bağlılık sağlayarak giderilmektedir. Bu durum, oyun içerisinde açık açık anlatılmakta ve 2033 yılında ülkenin başında Atatürk hayranı bir başbakan bulunmaktadır. Oyunda ülke halkının birbirine bağlılığı vurgulanmaktadır ancak; oyunda işlenen konu ülkenin iç yapısı değil dünyanın yönetim şeklidir. Dünyada ülkelerin nasıl yönetildiği, birbirleriyle olan ilişkiler ve cumhuriyet hayranı bir başbakanın bu olaylar karşısında halkını da arkasına alarak nasıl bir duruş sergilediği işlenmektedir.

Oyunda ayrıca dağılmış olan Avrupa Ekonomik Birliği tekrar yapılanmaya çalışırken, ülkelerin kurdukları entrikalar deşifre edilmekte ve kullanmak istedikleri Türkiye Cumhuriyeti’nin eşsiz duruşu sergilenmektedir.

Yıl 2033 Tiyatro Oyunu

5 Nisan 2014 – 20:00

Yer: Sahne Tozu Tiyatrosu – Haldun Dormen Sahnesi

Biletler Biletixde

Bilet Fiyatları :

1. Kategori – 18.50 TL
2. Kategori – 13.00 TL

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir