Benden Selam Söyle Anadolu'ya Tiyatro Oyunu 27 Mart'ta İzmir'de! | İzmir Etkinlik Ajansı - İZETAJ - Etkinlik - Konser - Sergi - Tiyatro - Kültür Sanat - Ücretsiz Etkinlikler - Ödüller Yarışmalar - Seminerler - Kişisel Gelişim - Üniversite Etkinlik - İlçe Etkinlik - Baki Çelik

Benden Selam Söyle Anadolu’ya Tiyatro Oyunu 27 Mart’ta İzmir’de!

Home » Editörden Seçmeler » Benden Selam Söyle Anadolu’ya Tiyatro Oyunu 27 Mart’ta İzmir’de!

By adminbaki on 11 Mart 2014. No Comments

benden-selam-soyle-anadoluya2Yeryüzü Sahnesi oyuncularının oynadığı Benden Selam Söyle Anadolu’ya tiyatro oyunu, 27 Mart’ta İzmir Sanat’ta tiyatro severlerle buluşacak.

Uyarlayan / Yöneten: Haluk IŞIK

Konusu: Şirinceli hemşerimiz Dido Sotiriyu nun, aynı adlı ve Abdi İpekçi Barış ve Dostluk Ödülü sahibi romanından yapılan uyarlama, 30 yıllık bir düşün sonunda, ülke ve dünya prömiyerini özel gösterimle gerçekleştirecektir. Bir Anadolu köylüsü olan Manoli Aksiyotis in yaşadıklarına koşut olarak ilerleyen oyun, emperyalizmin yol açtığı işgal, Anadolu Direnişi ve nihayet 9 Eylül 1922 de İzmir in kurtuluşuyla sonlanan bir süreci, inanılmaz bir insanlık destanı olarak işlemektedir. Bu destanda, kardeş iki kıyının birbirine düşman kılınması ve sonunda yeniden insanın ve insanlığın kazanması anlatılmaktadır. Bir daha yaşanmasın, barış insanlığın biricik yol göstericisi olsun ve Kahrolsun Emperyalizm! dileğiyle, Yeni Bir Dünya Mümkündür! inancıyla sahnelenmektedir.

Benden Selam Söyle Anadolu’ya Tiyatro Oyunu

27 Mart 2014 – 19:30

Yer: İzmir Sanat

Ücretsizdir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir