"Deniz Diye Bir Delikanlı" Belgeselli Tiyatro 12 Mart'ta Gaziemir'de! | İzmir Etkinlik Ajansı - İZETAJ - Etkinlik - Konser - Sergi - Tiyatro - Kültür Sanat - Ücretsiz Etkinlikler - Ödüller Yarışmalar - Seminerler - Kişisel Gelişim - Üniversite Etkinlik - İlçe Etkinlik - Baki Çelik

“Deniz Diye Bir Delikanlı” Belgeselli Tiyatro 12 Mart’ta Gaziemir’de!

Home » İlçe Etkinlik » Gaziemir Etkinlikleri » “Deniz Diye Bir Delikanlı” Belgeselli Tiyatro 12 Mart’ta Gaziemir’de!

By adminbaki on 28 Şubat 2014. No Comments

deniz_diye_bir_delikanli2Deniz Geçmiş’in hayatını sahneye taşıyan Belgeselli Tiyatro Oyunu, Deniz Diye Bir Delikanlı 12 Mart’ta Gaziemir’de tiyatro severlerle buluşacak.

Yazan: Metin Balay

Oynayanlar: Gaziemir Belediye Tiyatrosu Oyuncuları

Oyun Hakkında: Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının kısacık, trajik yaşamlarını yansıtan bir oyun. Yalnızca yurtseverlik duygularıyla hareket edip kendilerine özgü bir kurtuluş yolu arayan, gencecik, eli hiç kana bulaşmamış, kimseyi öldürmemiş, bir delikanlı gibi yaşamaktan keyif alan üç genç insan, yandaşı oldukları, idam edilmiş üç politikacının hıncını almak adına, birtakım siyasiler tarafından “Üçe üç,” diyerek idama gönderilmişlerdi.
Deniz Diye Bir Delikanlı, yakın tarihimizin bu en yürek burkucu, acı dolu öyküsünü tümüyle belgesellere dayanarak anlatıyor.

Deniz Diye Bir Delikanlı Tiyatro Oyunu

12 Mart 2014 – 20:00

Yer: Gaziemir Atatürk Kültür Merkezi

Oyun Ücretsizdir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir