Debokrasi Tiyatro Oyunu 27 Şubat'ta İzmir Sanat'ta! | İzmir Etkinlik Ajansı - İZETAJ - Etkinlik - Konser - Sergi - Tiyatro - Kültür Sanat - Ücretsiz Etkinlikler - Ödüller Yarışmalar - Seminerler - Kişisel Gelişim - Üniversite Etkinlik - İlçe Etkinlik - Baki Çelik

Debokrasi Tiyatro Oyunu 27 Şubat’ta İzmir Sanat’ta!

Home » İzmir Enternasyonal Fuarı Etkinlikleri » Debokrasi Tiyatro Oyunu 27 Şubat’ta İzmir Sanat’ta!

By adminbaki on 29 Ocak 2014. No Comments

debokrasi

İzmir Tiyatro – Meydan-i Sühan Oyuncuları tarafından yoğun ilgi gören Debokrasi oyunu 27 Şubat’ta tekrar sanatseverlerle buluşuyor..

Meydan-i Sühan Oyuncuları bir ilke imza atıyor ve 1 bilet 1 fidan kampanyasını başlatıyor ,desteğinizi de bekliyor..

Her Bilete Bir Fidan

İzmir Tiyatro – Meydan-i Sühan Oyuncuları, Ege Orman Vakfı ile yaptığı anlaşma ile Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyor ve Her Bilete Bir Fidan uygulamasını başlatıyor. Kampanyada satın alınan her bilet için 1 fidan dikilecek ve 5 yıl süre ile sulaması, çapalanması da yapılacak. Fidanın sertifikası oyunun bitiminde hemen teslim edilecek. Siz de bunun bir parçası olun ve bir oyun süresince tüketilen enerjinin ve yaratılan karbon salınımının en az 1.000 katını doğaya oksijen olarak armağan edin. 

Oyun Hakkında: Farz edelim vardı, farz edelim o da bir varlıktı. Her devrin filozofu, varsayımsal felsefeci Debokrites’ten bahsediyoruz.

“Olsaydı da bazı kavramları sorgulasaydı, nasıl olurdu?” sorusu havada kalmasın diye, hayatta kendisine biçilen rolü oynamaya karar veren Debokrites’in sorgulaması…

Epik bir şahsiyet ve diyalektik yansımalar… Demokrasi ve felsefe kavramları hiç bu kadar komik, anlaşılır, zevkli olmamıştı.

Kendi devrinde değil, geniş zamanda dolaşan Debokrites; “Geçiyordum uğradım” diyerek demokrasiyi arıyor. Gelip geçici biri gibi görünse de, aslında hiç gelmiyor ve de hiç geçmiyor. Diğer bir yandan da doğruları söylemekten geri kalmıyor.

“İnsan saygın bir bireydir, öyle tane tane sayılan biri değil.”

Taklit Alanlar: Tarkan Osoy, Ayhan Özer, Gökçe Özpalanlar, Tahsin Çakır, Yavuz Oran, Hilal Şafak, Hatice Gür, M. Emin Ökmen
Dekor: Hüseyin Yapıcı
Kostüm: Neşe Salcı
Ses-Işık: Selda Günönü

Debokrasi Tiyatro Oyunu

27 Şubat 2014 – 20:30

Yer: İzmir Sanat

Bilet Fiyatları :

1. Kategori – 35.00 TL Salon
2. Kategori – 30.00 TL Salon
3. Kategori – 25.00 TL Balkon
Biletler İZETAJ’da!
İletişim: 0554 910 2537
Biletlerinizi evlerinize, işlerinize veya elden teslim ediyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir