Kaplumbağa Tiyatro Oyunu 7 Aralık'ta İzmir AKM'de! | İzmir Etkinlik Ajansı - İZETAJ - Etkinlik - Konser - Sergi - Tiyatro - Kültür Sanat - Ücretsiz Etkinlikler - Ödüller Yarışmalar - Seminerler - Kişisel Gelişim - Üniversite Etkinlik - İlçe Etkinlik - Baki Çelik

Kaplumbağa Tiyatro Oyunu 7-8 Aralık’ta İzmir AKM’de!

Home » İlçe Etkinlik » Konak Etkinlikleri » Kaplumbağa Tiyatro Oyunu 7-8 Aralık’ta İzmir AKM’de!

By adminbaki on 21 Kasım 2013. No Comments

kaplumbaga_02

Ali Poyrazoğlu’nun yeni oyunu Kaplumbağa tiyatro oyunu 7-8 Aralık’ta İzmir AKM’de tiyatro severlerle buluşuyor..

Bir gün ansızın kapınız çalınsa ve o kapıyı çalan, gözlerinizin içine bakarak; “Seni bu güne kadar kandırmışlar, senin geçmişin, tarihin sana yanlış anlatılmış” derse ne yaparsınız?

Tarihi yazanlar, tarihi bozanlar, tarihi istedikleri gibi yorumlayanlar, dönüştürenler, fantastik bir sirkin içinde, şovlarını sergiliyorlar.

Hayretle izlenecek, şaşırtıcı bir güldürü, “Kağlumbağa”.

Savaşların, ilerlemelerin, devrimlerin altında yatan şaşrıtıcı olaylar… Evrimin son aşaması insan oğlunun bitmek bilmeyen hırsı oyun süresince trajikomik bir şekilde ele alınıyor.

Çağdaş İspanyol tiyatrosunun en önemli yazarlarından Juan Mayorga‘nın yazdığı Ali Poyrazoğlu’nun yönettiği “Kaplumbağa”da tarihe yerden mi, yoksa kuş bakışı mı bakmak gerekir ikilemine eğlenceli yanıtlar aranıyor.

“Kaplumbağa”da ayrıca Bülent Kayabaş, Özdemir Çiftçioğlu, Hazal Gül ve Nur Gürkan gibi deneyimli ve Ali Poyrazoğlu’nun yıllarca beraber aynı sahneyi paylaştığı oyuncular rol alıyor. Dekor uygulama Sırrı Topraktepe, kostüm Şirin Dağtekin’e ait.

Kaplumbağa Tiyatro Oyunu

7-8 Aralık 2013 – 20:30

Yer: İzmir AKM

Biletler Biletixde

Bilet Fiyatları : 1. Kategori – 56.00 TL

2. Kategori – 45.00 TL

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir