5. Uluslararası Egeart Sanat Günleri 2013 | İzmir Etkinlik Ajansı - İZETAJ - Etkinlik - Konser - Sergi - Tiyatro - Kültür Sanat - Ücretsiz Etkinlikler - Ödüller Yarışmalar - Seminerler - Kişisel Gelişim - Üniversite Etkinlik - İlçe Etkinlik - Baki Çelik

5. Uluslararası Egeart Sanat Günleri 2013

Home » Editörden Seçmeler » 5. Uluslararası Egeart Sanat Günleri 2013

By adminbaki on 21 Kasım 2013. No Comments

5.-uluslararasi-egeart-sanat-gunleri-kesisim-miniprint-sergiler2i
5. Uluslararası Egeart Sanat Günleri bu yıl 5 Aralık – 15 Aralık 2013 tarihleri arasında açılıyor..
Ege Üniversitesi; her biri kendi özgürlüğünde ve özgünlüğündeki çok sayıda sanatçıyı, akademik sorumluluklarını unutmaksızın, ortak bir sanat ortamında İzmirlilerle buluşturuyor. Bu yılın etkinliklerinde, bölge ve ülkemiz için ayrıcalıklı önemi olan EXPO 2020 önceliğimiz oldu. Bu yüzden sanatsal anlatım özgürlüğünü kısıtlamadan, EXPO teması doğrultusunda özgünlüğün de gerçekleşebileceği “Kıyıda” temasını seçtik. Çağrılan sanatçıları, tanınmışlıkları yanında İzmir’imizi sanatsal boyutuyla da tanıtmak istediğimiz ülkelerden belirleme gayreti içinde olduk. Sonuçta, yurt dışından 40 ülkeden, yurt içinden 22 il ve 38 üniversiteden katılan 503 sanatçının eserlerinin 22 farklı merkezde sunulduğu sergilerle; eş zamanlı olarak birçok çalıştay, çeşitli konserler, sahne performansları, film gösterimleri, paneller, yarışmalar ve tüm bu etkinliklerin takip edileceği foto-maraton ile çok kapsamlı bir sanat şölenini sizlerle paylaşmak istedik.
Yapılan çalışmaların ve harcanan emeğin sürdürülebilme ve yenilenme imkanı, katılımın ve ilginin büyüklüğünce olacaktır.
Organizasyona destek veren, Ege Üniversitesi 5. Uluslararası EgeArt Sanat Günleri’ne ev sahipliği yapmanın onurunu bizimle paylaşan tüm kurum, kuruluş ve kişileri etkinliklerimize davet ediyoruz.

5. Uluslararası Egeart Sanat Günleri 2013
Sergi Açılış: 5 Aralık 2013
Sergi Kapanış: 15 Aralık 2013
Yer: Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi
Saatler: 09:00 * 18:00 (Cumartesi Dahil)
Girişler Ücretsizdir.
İrtibat için Atatürk Kültür Merkezi EgeArt: 0 232 489 04 59

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir