Kibarlık Budalası Tiyatro Oyunu 10 Ekim'de Sahne Tozu Tiyatrosunda! | İzmir Etkinlik Ajansı - İZETAJ - Etkinlik - Konser - Sergi - Tiyatro - Kültür Sanat - Ücretsiz Etkinlikler - Ödüller Yarışmalar - Seminerler - Kişisel Gelişim - Üniversite Etkinlik - İlçe Etkinlik - Baki Çelik

Kibarlık Budalası Tiyatro Oyunu 10 Ekim’de Sahne Tozu Tiyatrosunda!

Home » İlçe Etkinlik » Konak Etkinlikleri » Kibarlık Budalası Tiyatro Oyunu 10 Ekim’de Sahne Tozu Tiyatrosunda!

By adminbaki on 27 Eylül 2013. No Comments

kibarlik_budalasi

Türk tiyatrosu’nun duyeni Haldun Dormen’in oynayıp yönettiği Kibarlık Budalası tiyatro oyunu, 10 Ekim’de Sahne Tozu Tiyatrosu Haldun Dormen Sahnesinde izmirli tiyatro severlerle buluşuyor..

Kostüm Tasarımı: Türkan Kafadar,

Dekor tasarımı: Gizem Gürsel – Sedef Kermen,

Işık Tasarımı:  Cengiz Özdemir’

Oyuncular : Haldun Dormen, Göksel Kortay, Hakan Altıner, Damla Cercisoğlu, Hilmi Özçelik, Bahadır Vatanoğlu, Efe Deprem, Deniz Yeğin ve Işık Selin Kuyumcu

Oyunun Konusu

17. yüzyıl Fransa’sında, cahil, saf ama çok zengin bir adam olan Mösyö Jourdain’in bir tek amacı vardır: Asilzade olmak… Bunu gerçekleştirebilmek için her şeyi göze alır, anlamlı-anlamsız, yararlı – yararsız ama mutlaka masraflı her çabayı gösterir. Gülünç duruma düşer, alay konusu olur ama hiç yılmaz.

Hedefi bellidir: Soylu sınıfa girebilmek, soylu bir Markiz’i baştan çıkarabilmek için her şeyi yapmak ve biricik kızını da mutlaka bir “soylu” ile evlendirmek. Oysa kızı bir başka gence aşıktır. Moilere, yarattığı bu olağanüstü tiplemenin etrafını, onu sömürmeye çalışan Kont, ayakları yere basan karısı, sağduyunun ve samimiyetin temsilcileri hizmetçi ve uşak ile bir dantel gibi örer.

Kibarlık Budalası Tiyatro Oyunu

10 Ekim 2013 – 20:30

Yer: Sahne Tozu Tiyatrosu Haldun Dormen Sahnesi

Biletler Biletixde

Bilet Fiyatları : 1. Kategori – 28.50 TL

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir