Kibarlık Budalası Tiyatro Oyunu 2 Eylül'de Karşıyaka'da! | İzmir Etkinlik Ajansı - İZETAJ - Etkinlik - Konser - Sergi - Tiyatro - Kültür Sanat - Ücretsiz Etkinlikler - Ödüller Yarışmalar - Seminerler - Kişisel Gelişim - Üniversite Etkinlik - İlçe Etkinlik - Baki Çelik

Kibarlık Budalası Tiyatro Oyunu 2 Eylül’de Karşıyaka’da!

Home » İlçe Etkinlik » Karşıyaka Etkinlikleri » Kibarlık Budalası Tiyatro Oyunu 2 Eylül’de Karşıyaka’da!

By adminbaki on 15 Ağustos 2013. No Comments

kibarlik-budalasi_2Haldun Dormen’in oynadığı Kibarlık Budalası tiyatro oyunu 2 Eylülde Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosunda tiyatro severlerle buluşacak.

Başrolünü Türk tiyatrosunun duayeni Haldun Dormen’in oynadığı Moliere’in ölümsüz eseri Kibarlık Budalası, 2 Eylül’de Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu’nda…

Kibarlık Budalası 6. yılında seyircisiyle buluşmaya devam ediyor. Türk Tiyatrosu’nun büyük ustası Haldun Dormen’in, yıllar sonra yeniden sahnelere döndüğü Kibarlık Budalası’nın uyarlamasını İpek Kadılar yaptı. Hakan Altıner’in sahneye koyduğu oyunun koreografisi Mikel N. Vidhi, kostüm tasarımı Türkan Kafadar, dekor tasarımı Gizem Gürsel ve Sedef Kermen, ışık tasarımı Cengiz Özdemir’e ait; Haldun Dormen, Göksel Kortay, Hakan Altıner, Damla Cercisoğlu, Hilmi Özçelik, Bahadır Vatanoğlu, Efe Deprem, Deniz Yeğin ve Nazlı Kar rol alıyorlar.

Konu:
17. yüzyıl Fransa’sında, cahil, saf ama çok zengin bir adam olan Mösyö Jourdain’in bir tek amacı vardır: Asilzade olmak.. Bunu gerçekleştirebilmek için her şeyi göze alır, anlamlı-anlamsız, yararlı-yararsız ama mutlaka masraflı her çabayı gösterir. Gülünç duruma düşer, alay konusu olur ama hiç yılmaz.

Hedefi bellidir: Soylu sınıfa girebilmek, soylu bir Markiz’i baştan çıkarabilmek için her şeyi yapmak ve biricik kızını da mutlaka bir “soylu” ile evlendirmek. Oysa kızı bir başka gence aşıktır. Moilere, yarattığı bu olağanüstü tiplemenin etrafını, onu sömürmeye çalışan Kont, ayakları yere basan karısı, sağduyunun ve samimiyetin temsilcileri hizmetçi ve uşak ile bir dantel gibi örer. Neredeyse her sözcük komik ve her durum gülünçtür oyunda.

Kibarlık Budalası Tiyatro Oyunu

02 Eylül 2013 21:00

  • Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu, İzmir
  • Biletler Biletixde
  • Bilet Fiyatları : 1. Kategori – 45.00 TL
    2. Kategori – 34.00 TL
    3. Kategori – 28.50 TL

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir