8.Kollektif Yaz Kampı 2013 | İzmir Etkinlik Ajansı - İZETAJ - Etkinlik - Konser - Sergi - Tiyatro - Kültür Sanat - Ücretsiz Etkinlikler - Ödüller Yarışmalar - Seminerler - Kişisel Gelişim - Üniversite Etkinlik - İlçe Etkinlik - Baki Çelik

8.Kollektif Yaz Kampı 2013

Home » İlçe Etkinlik » Dikili Etkinlikleri » 8.Kollektif Yaz Kampı 2013

By adminbaki on 01 Temmuz 2013. No Comments

Kollektif Yaz Kampı bu yıl 8. kez 27 Temmuz – 2 Ağustos 2013 tarihleri arasında İzmir Dikili de.. Gençlerin buluşma noktası olan Kollektif yaz kampında bu yıl Yeni Türkü ve Karmate sahne alacak.

Kamp Hakkında

Üniversitelilerin ve liselilerin alternatif tatil anlayışını ortaya koymak için, bugünkü tüketim kültürüne karşı üreterek, eğlenerek, paylaşarak gerçekleştirilen Kolektif Yaz Kampı, her sene yenilenen ve artan içeriğiyle gençliğin kampına ev sahipliği yapıyor.

Sene boyunca yorucu, ezberci ve oldukça sıkıcı olan ders programından, üniversiteler ve liseler üzerinde öğrenciye hiç danışmadan alınan kararlar dolayısıyla çekilmez kılınan öğrenim hayatından bunalan ve bu yorgunluğu atmak isteyen yüzlerce üniversiteli ve liseli her sene Kolektif Yaz Kampı’nda buluşuyor.

Paylaşmanın ve dayanışmanın tadını kamp boyunca çıkarak öğrenciler kurulan onlarca atölyede (ritm, tiyatro, acapella, sinema, stop-motion, kukla, heykel, resim, fotoğrafçılık, modern dans, halk oyunları, şiir, pantomim, astronomi, stecil, karikatür, evrim su altı gibi her sene yenilenen ve değişen atölyeleriyle) paylaşarak, üreterek ve öğrenerek eğleniyor.

Kampın son akşamlarında ise bütün bir hafta boyunca gerçekleştirilen atölyelerin üretimleri sergileniyor. Atölyeler ise konularında uzman olan aydın ve sanatçılar tarafından gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda Duvara Karşı Tiyatro Topluluğu’ndan, Mahşeri Cümbüş’e, Kardeş Türküler’den, Sırrı Süreyya Önder’e, Yüksel Aksu’dan Özcan Alper’e, Cezmi Ersöz’den Baba Zula’ya, Bajar’dan, Düşbaz’a, Penguen çizerlerinden BKM mutfak oyuncularına kadar birçok isim yer aldığı kamplarda her sene yeni uzmanlarla yoluna devam ediyor.

Kamp kapsamında akşamları gerçekleşen konserlerle gençlik doyumsuzca eğleniyor. Konserlerin yanında stand-up gösterileri, tiyatro ve dans gösterileri de sergilenerek akşamlar da dolu dolu geçiyor. Uyuyamayanlar için de sabaha kadar gösterilen film kuşaklarıyla da gençliğin sanata ulaşım hakkı sağlanıyor.

Kamp boyunca gerçekleştirilen söyleşilerde ise gündemde olanlardan bilimsel konulara, felsefeye, sanata dair kapsamlı tartışmalar yapılarak bilgi aktarımı gerçekleştiriliyor. Bu söyleşiler köşe yazarlarının, aydınların, sanatçıların ve akademisyenlerin katılımı ile gerçekleştiriliyor.

Sahile kurulan kamp sayesinde ise üniversiteli ve liseliler denizin ve güneşin tadını gün boyu çıkarma fırsatı buluyor. Kamp alanında üç farklı yerden denize girme imkanı bulunurken iskeleler sayesinde deniz keyfi daha da zevkli hale geliyor. Öğrenciler yatmak içinse bongalow ya da çadırları tercih edebiliyor.

Her sene dolu dolu geçen ve yenilenen Kolektif Yaz Kampı’na kurulan stantlardan ya da internet üzerinden kaydolmak yeterli.

8. Kollektif Yaz Kampı 2013

27 Temmuz – 2 Ağustos 2013

Yer: İzmir Dikili

Ayrıntılı bilgi  ; http://www.kolektifyazkampi.com/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir