1.İzmir Akdeniz Film Festivali 2013 | İzmir Etkinlik Ajansı - İZETAJ - Etkinlik - Konser - Sergi - Tiyatro - Kültür Sanat - Ücretsiz Etkinlikler - Ödüller Yarışmalar - Seminerler - Kişisel Gelişim - Üniversite Etkinlik - İlçe Etkinlik - Baki Çelik

1.İzmir Akdeniz Film Festivali 2013

Home » Festival » 1.İzmir Akdeniz Film Festivali 2013

By adminbaki on 21 Haziran 2013. 2 Comments

1.İZMİR AKDENİZ FİLM FESTİVALİ 

İzmir Akdeniz Film Festivali bu yıl 1-9 Kasım 2013 tarihleri arasında ilk kez gerçekleştirilecek.

        İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir’in Akdenizlilik Kimliği doğrultusunda, Akdeniz Sinema Kültürü içerisindeki filmlerin gösterilmesinde ortak bir alan yaratmak ve bunun da ötesinde sinema ile ilgili kişi ve kurumları biraraya getirerek sinema alanında bir sinerji oluşturmak amacıyla “1.İzmir Akdeniz Film Festivali” gerçekleştirecektir.

İlki gerçekleştirilecek “1.İzmir Akdeniz Film Festivali”, “1 – 9 Kasım 2013” tarihleri arasında olacaktır. Festival kapsamında uzun metraj kurmaca, belgesel film ve kısa film bölümleri olacak ve bu kategorideki filmler kabul edilecektir. Gösterimdeki filmler, yarışmalı ve yarışma dışı kategoriler şeklinde olacaktır. Uzun metraj kurmaca filmler yarışmalı bölümde gösterilmeye aday olabilir. Yarışma filmleri yönetmen, senarist, yapımcı, oyuncu, film eleştirmeni, sinema tarihçisi ve sinema alanında tanınmış benzeri kişilerden oluşan uluslararası bir jüri tarafından değerlendirilir. 2012 yılından önce gösterime giren filmler ve Türkiye’de ticari dağıtıma çıkmış olan filmler yarışmaya kabul edilemez. Yarışmaya kabul edilen filmlerin yönetmeni ve  yapımcısı festival süresince Festival tarafından ağırlanır. Filmler, festivalin yarışma dışı bölümlerinde gösterilmek üzere de seçilebilir. 2011-2013 yılları arasında yapımı  tamamlanmış uzun metraj kurmaca ve belgesel filmler yarışma dışı bölümlerde gösterilmek için başvuruda bulunabilirler. Festivale katılım için, filme ait DVD(PAL formatında) ve film ile ilgili basılı malzemeler (basın kiti, basın dosyası, broşür, vb.) festival bürosuna yollanmalıdır. Yollanan malzemeler iade edilmeyecektir. Festival tarafından seçilen filmlere ait kopyaların festivale teslimi ve gönderilmesi Festival tarafından karşılanır.

Festivale Akdeniz Ülkelerinden filmler ve diğer ülkelerden Akdeniz temasını içinde barındıran filmler başvuruda bulunabilir.

Festival, film gösterimlerinin yanı sıra sergi, gala, eğitici çalışmalar, basın toplantıları gibi çeşitli organizasyonlarla da geniş bir etki alanına sahip olacaktır.

            1.İzmir Akdeniz Film Festivali, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilecektir.

1. İzmir Akdeniz Film Festivali

1-9 Kasım 2013

Etkinlik programı yakında duyurulacaktır.Takipte olun!

Festivalin resmi sayfasına gitmek için tıklayın..

2 Responses to 1.İzmir Akdeniz Film Festivali 2013

 1. Turgut ATiK   01 Kasım 2013 at 10:48

  bu adreste http://www.hurriyet.com.tr/ege/24657414.asp
  iptal edildigi yaziyor ancak gercekligi nedir acaba?
  web sitesinden due ulasilamiyor.
  Saygilar

  Cevapla
  • adminbaki   01 Kasım 2013 at 11:11

   Evet haber doğru. Festival, ayrılan bütçenin üzerinde bir maliyete sebep olunca iptal ettiler malesef.

   Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir