32. Dünya Müzik Şenliği 2013 | İzmir Etkinlik Ajansı - İZETAJ - Etkinlik - Konser - Sergi - Tiyatro - Kültür Sanat - Ücretsiz Etkinlikler - Ödüller Yarışmalar - Seminerler - Kişisel Gelişim - Üniversite Etkinlik - İlçe Etkinlik - Baki Çelik

32. Dünya Müzik Şenliği 2013

Home » Festival » 32. Dünya Müzik Şenliği 2013

By adminbaki on 19 Haziran 2013. No Comments

32. Dünya Müzik Şenliği 21 Haziran’da İzmir’de Fransız Kültür Merkezi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle kutlanacak. 1982 yılında Fransa Kültür Bakanlığı tarafından yılın en uzun gününü müzikle kutlama fikriyle ortaya çıkan şenlik, bugün tüm dünyada yaklaşık 100 ülkede kutlanmaktadır. 
Şenlik kapsamında 21 haziran günü saat 18.00’den itibaren İzmir’li grupların konserleri Fransız Kültür Merkezi’nin bahçesinde, saat 19.30’dan itibaren ise Gündoğdu Meydanı’nda yer alacak. Gündoğdu Meydanı’nda saat 21.30’dan itibaren Fransız grup Apache Zazou sahne alacak. Vurmalı çalgılar, kontrbas, akordeon, gitar ve solistten oluşan Apache Zazou, müzikal komedi, caz ve fransız şansonlarını yorumlamaktadır. Son derece eğlenceli ve canlı bir şekilde yorumladıkları şarkılar kimi zaman balad, valse, bossa, kimi zaman bir tango ya da tanınmış caz klasikleri olabilmektedir. Eğlenceli sahne performansları dinleyicilerini neşelendirip dansa teşvik eden grubun ülkemizdeki ilk konseridir.

Etkinlik Halka Açık ve Ücretsizdir.

YER:GÜNDOĞDU MEYDANI
21 HAZİRAN 2013
18:00

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir