77. Uluslararası Bergama Kermesi 2013 | İzmir Etkinlik Ajansı - İZETAJ - Etkinlik - Konser - Sergi - Tiyatro - Kültür Sanat - Ücretsiz Etkinlikler - Ödüller Yarışmalar - Seminerler - Kişisel Gelişim - Üniversite Etkinlik - İlçe Etkinlik - Baki Çelik

77. Uluslararası Bergama Kermesi 2013

Home » İlçe Etkinlik » Bergama Etkinlikleri » 77. Uluslararası Bergama Kermesi 2013

By adminbaki on 15 Haziran 2013. No Comments

Türkiye’nin ilk yerel festivali 77. yaşında..

Atatürk’ün Bergama’yı ziyareti sırasında tavsiyesi ile düzenlenmeye başlanan Bergama Kermesi bu yıl 77. kez kapılarını ziyaretçilerine açacak. Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk yerel festivali olan Bergama Kermesi bu yıl 17 – 23 Haziran 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

 

77. Uluslararası Bergama Kermesi bu yıl da dopdolu bir programla geçecek.

Asklepion Antik Tiyatro’da bu yıl : 17 Haziran’da Edip Akbayram, 18 Haziran’da Efe’nin Türküsü, 19 Haziran’da Umut Akyürek, 20 Haziran akşamı  İstanbul Tiyatrosu, 21 Haziran’da Sıla, 22 Haziran’da İzmir Opera ve Balesi ve 23 Haziran’da Model grubu sahne alacak.

 

Bergama Kermesi, şiirden sergiye, konserden söyleşilere kadar pek çok etkinliğe ev sahipliği yapacak, birbirinden ünlü ve değerli konuklar Bergamalılarla buluşacak.

 

Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç; “ Bu yıl 17-23  Haziran  tarihleri arasında 77.  kez gerçekleştireceğimiz Kermes’in her geçen yıl daha keyifli ve daha coşkulu olmasını istiyoruz. Kermes Bergamalılar adına çok özel bir etkinlik. Adeta Bergama’nın güneşi olan Kermes, savaş yılları da dâhil olmak üzere hiç aralıksız düzenlenmiş” dedi.

 

Başkan Gönenç; “77 yıllık geleneği tüm Bergamalılar’ın katımıyla yaşatacağız. Kermesimiz, eğlencenin, kültürel etkinliklerin, söyleşilerin buluşma merkezi olacak” diye konuştu. Başkan herkesi bu büyük coşkuya ortak olmaya davet etti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir