Gılgamış Destanı Müzikali Gösterisi 6 Mayıs'ta İzmir Sanat'ta! | İzmir Etkinlik Ajansı - İZETAJ - Etkinlik - Konser - Sergi - Tiyatro - Kültür Sanat - Ücretsiz Etkinlikler - Ödüller Yarışmalar - Seminerler - Kişisel Gelişim - Üniversite Etkinlik - İlçe Etkinlik - Baki Çelik

Gılgamış Destanı Müzikali Gösterisi 6 Mayıs’ta İzmir Sanat’ta!

Home » Kültür Etkinlikleri » Gösteri » Gılgamış Destanı Müzikali Gösterisi 6 Mayıs’ta İzmir Sanat’ta!

By adminbaki on 27 Nisan 2013. No Comments

Yoğun Talep Üzerine Yeniden Satışta!

Gılgamış Destanı Müzikali gösterisi 6 Mayıs’ta yeniden İzmir Sanat’ta sizlerle buluşuyor..

Tarihin En Eski Destanıyla Ölümsüzlüğe Yolculuk

Sümerler Mezapotamya’ya gelip yazıyla birlikte kültürü başlattıktan sonra en eski destan yazıldı kahramanı adına. Tarihte yazılmış en eski destanı, Gılgamış’ın ölümsüzlüğü arayışını 21. yüzyılda tiyatroyla; operet, dans, müzik ve konserin uyumlu bir sentezi olarak sahneye taşıyoruz. Özel İzmir Tiyatro’nun kendine özgü tarzını da yansıtarak gerçekleştirdiği Gılgamış Destanı Müzikali’nde, kendinizi sanatın içinde hissederek tarihe tanıklık etmeye hazır mısınız?

Geleneksel Türk Tiyatrosu’nun Ortaoyunu alt yapılı, tarzlar, türler, yöntemler ve sanat akımlarından doğru ve gerekli biçimde faydalanan, aralarında geçişler yapan, kendi kültürümüzü çağa uygun bir biçimde geliştirip, geleneksel kaynaklardan aldıklarını çağdaş sentezlerle ileri götüren, epik ağırlıklı, kendine özgü tarzını oluşturmuş diyalektik bir sentez tiyatro olarak Gılgamış Destanı Müzikali tarih ve hayal dünyasına yapılmış özel bir yolculuktur.

Dramaturgi ve Yöneten: Tarkan Osoy
Müzikler: Aydın Tonya
Besteler : Aysun Tonya
Şarkı Sözleri: Yalçın Benlican
Koreografi: Reyhan Şafak
Koro Şefleri: Yasemin Terzi, Kerim Terzi
Kostümler : Yıldız Ural / Rol Kostüm
Proje Danışmanı: Prof. Dr. Şükrü Tül
Halkla İlişkiler ve Hukuk Danışmanı: Av. Yavuz Oran
Koordinatör: Dr. Özlen Tuncer
Oynayanlar: Tolga Berk İndelen, Şeref Ayhan Özer, Pınar Savaş, Gamze Köklü, Özlen Tuncer, İbrahim Çağatay Çam, Büşra Dalar, Alper Kemal Yılmaz, Reyhan Şafak, Yelda Güngör, Aylin Atalay, Gizem Ekşi, Nilgün Bozo, Sevilay Sakallı, Tuba Aslan, Ertan Önal, Umut Saraç, Yasemin Terzi, Kerim Terzi, Yiğitcan Terzi, Hatice Gür, Tahsin Çakır, Emre Önal, Hilal Şafak, Tamer Kardelen, Cem Çeker, Aykut Kurucu, Nevin Baygutalp, Selda Günönü, Buğçe Vedin Özçelik.

Gılgamış Destanı Müzikali

06 Mayıs 2013 20:30

  • İzmir Sanat, İzmir
  • Biletler Biletixde
  • Bilet Fiyatları : 1. Kategori – 30.00 TL
    2. Kategori – 25.00 TL
    3. Kategori – 20.00 TL

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir