Manisa Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri 2013 | İzmir Etkinlik Ajansı - İZETAJ - Etkinlik - Konser - Sergi - Tiyatro - Kültür Sanat - Ücretsiz Etkinlikler - Ödüller Yarışmalar - Seminerler - Kişisel Gelişim - Üniversite Etkinlik - İlçe Etkinlik - Baki Çelik

Manisa Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri 2013

Home » İzmir Kültür Sanat Haberleri » Manisa Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri 2013

By adminbaki on 08 Nisan 2013. No Comments

Peygamber Efendimiz (SAV) ‘in kutlu doğum haftası bu yıl “Hz. Peygamber ve İnsan Onuru” teması ile 14-20 Nisan 2013 tarihlerinde çeşitli etkinlikler ile kutlanacak.

MANİSA ETKİNLİKLERİ FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞENİN, ETKİNLİKLERİ KAÇIRMAYIN!

Manisa Belediyesi

14 Nisan 2013 – 20:30

Yer: Atatürk Salonu

Kutlu Doğum Haftası “Kardeşlik ve Aile”

Sunum: Mehmet Yaşar

Şiir (Naatlar): Dursun Ali Erzincanlı

Meddah : Yusuf Duru

İlahi : Servet Tekin

Gösteri : Kafkas Halk Oyunları

Tef : Gül  Nida İlahi Grubu

DİĞER ETKİNLİKLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN .. 

Sevgili Peygamberimizin (sas) insanlığa getirdiği mesajın varlık anlayışında insan, yaratılmışların en saygını (eşref-i mahlukât) ve varlığın özüdür (zübde-i âlem). İnsanın fıtrat ve yaratılış itibariyle onurlu bir varlık olması, İslâm’ın varlık, bilgi ve değer anlayışını şekillendiren en temel unsurlardan biri olmuştur. Bununla birlikte insanoğlunun, son iki yüzyılda bilimsel ve teknolojik alanlarda gösterdiği olağanüstü ilerlemeyi, ne yazık ki insan onurunun korunması ve yüceltilmesi konusunda gösteremediği bir gerçektir.

Geride bıraktığımız yüzyıl, daha şimdiden insanlık onurunun had safhada zedelendiği talihsiz bir zaman dilimi olarak anılmaktadır. Ayrımcılık, ötekileştirme, ırkçılık, şiddet, işkence, terör, savaş, gelir adaletsizliği, zulüm, sömürgecilik, eğitim eşitsizliği, emeğe saygısızlık, istismar, kürtaj, açlık ve kıtlık gibi onur kırıcı küresel sorunların kıskacındaki insanlık, tarihte görülmemiş bir sınavdan geçiyor. Göğün kapılarına sırt çeviren insanoğlu, kendi eliyle ürettiği yapay sorunların açılmak bilmeyen kapıları önünde yorgun ve bitkin bir hâlde bekliyor. Bilim ve tekniğin son imkânlarıyla ürettiği en modern anahtarlar, kilitli kapıların açılmasında ona yardımcı olmuyor. Kendi ürettiğinin esiri olan insanlık, kendini hapsettiği karanlık zindanlardan çıkış yolları arıyor. Bu yüzden de özlediği aydınlığı, peşinde koştuğu idealleri ‘nerede’ ve ‘nasıl’ araması gerektiğini yeniden düşünmesi gerekiyor. İşte bu sebeple Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle “Hz. Peygamber ve İnsan Onuru” temasının hem ülkemiz insanının hem de bütün insanlığın gündemine taşınması son derece önem arz etmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir