Aydilge Konseri 19 Mayıs'ta Karşıyaka'da! | İzmir Etkinlik Ajansı - İZETAJ - Etkinlik - Konser - Sergi - Tiyatro - Kültür Sanat - Ücretsiz Etkinlikler - Ödüller Yarışmalar - Seminerler - Kişisel Gelişim - Üniversite Etkinlik - İlçe Etkinlik - Baki Çelik

Aydilge Konseri 19 Mayıs’ta Karşıyaka’da!

Home » İlçe Etkinlik » Karşıyaka Etkinlikleri » Aydilge Konseri 19 Mayıs’ta Karşıyaka’da!

By adminbaki on 03 Nisan 2013. No Comments

KONSER İPTAL OLMUŞTUR. BİLGİLERİNİZE..

İzmir Karşıyaka Çiçek Festivali kapsamında Aydilge, hayranlarıyla buluşuyor.. Gençlik ve spor Bayramına da denk gelmesi konsere ayrı bir hava katacak. 19 Mayıs Bostanlı sahilinde gerçekleşetirilecek olan konsere katılım halka açık ve ücretsizdir.

Sekiz yaşında TRT Ankara Radyosu Çocuk Korusu sınavlarını kazanan Aydilge, 15 yaşına kadar, Türkiye’nin ilk TSM çocuk korosunda TRT’de radyo sanatçısı olarak görev aldı. 2001 yılında burslu okuduğu Başkent Üniversitesi’ni hem bölüm, hem de tüm üniversite çapında birinci olarak bitirdi. Ardından İstanbul Üniversitesi’nde Radyo-TV-Sinema alanında yüksek lisansını tamamladı. “İletişim Uzmanı” ünvanını aldı.

12 yaşından beri gitar çalarak kendi söz ve bestelerini yapan Aydilge, aynı zamanda yazmış olduğu iki roman ve bir öykü kitabı ile başarılı bir yazarlık kariyerine de sahip. Yediklerini çıkararak, toplumun beğeni kalıplarına uymaya çalışan bir kızın hikayesini anlattığı Bulimia Sokağı adlı romanı, 2010 yılında İnönü Üniversitesi’nde Prof Dr. Mustafa Kılıç’ın açtığı derste, kaynak kitap olarak okutulmaya başlandı. Greenpeace ile ortak yürüttüğü çevre projelerinin yanı sıra, şu an, Türkiye’nin tek rock radyosu Rock Fm’de radyo programcılığı yapan Aydilge, bir yandan da Türkiye’nin tek ses teknolojileri dergisi Sound’un editörlüğünü sürdürüyor.

Üç albüm ve hit single’lar çıkardığı müzik kariyeri, Şubat 2012’de Amerika’nın en çok tıklanan müzik sitelerinden makeastar.com tarafından düzenlenen yarışmada Geri Dönmem adlı parçasıyla aldığı birincilikle taçlandı. Bu başarısıyla İngiliz Amaze dergisine de kapak oldu. Scorpions, Roxette gibi dünyaca ünlü starlarla aynı sahneyi paylaşma başarısını da gösteren Aydilge, son olarak Sezen Aksu’nun kült parçası Sorma’yı yeniden yorumlayarak, single olarak yayınlandı.

Aydilge Konseri

19 Mayıs 2013 – 20:00

Yer:Bostanlı Sahili

Ücretsizdir.

BENZER ETKİNLİKLER:

AYDİLGE KONSERİ 25 MAYIS’TA BORNOVA’DA!

12. Karşıyaka Çiçek Festivali 2013

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Etkinlikleri 2013 – İzmir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir